Lazer Estetik Ankara

BÖLGESEL ZAYIFLAMA

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel incelme ve zayıflamaya yardımcı yöntemlerin başında çok iyi sonuçlar elde edilen kavitasyon yöntemi gelmektedir.

Bölgesel incelme ve zayıflamaya yardımcı yöntemlerin başında çok iyi sonuçlar elde edilen kavitasyon yöntemi gelmektedir. Medikal bir uygulama olan BİOKAVİTASYON yönteminde düşük frekansla verilen özel ultrasound yani akustik ses dalgaları ile bölgedeki yağ hücrelerinde çözünme oluşturuluyor. Çözünen yağ hücrelerinden açığa çıkan yağlar metabolik ve fiziksel yollardan elimine oluyor ve böylece kendi yağınızı vücudunuz kullanarak enerjiye çeviriyor. Ultrason sistemlerinde eşdeğer miktarda etki gösterirken kavitasyon cihazlarında mekanik ve termal etki Ultrasound cihazlarında 3 tür etki vardır. Termal, mekanik ve kavitasyon etkisi. Bunlar minimize edilmiş, kavitasyon etkisi de maksimuma çıkartılmıştır.

Kavitasyon, adipose (yağ) hücreleri arasındaki intersitial sıvıda mikro hava kabarcıkları yaratır ve bu kabarcıkların yarattığı basınç ile hücre membranlarını parçalamayı amaçlar.

Biokavitasyonun sonuçlarının etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış ve gerektiği şekilde uygulandığı takdirde hiçbir yan etkisi olmadığı bilinmektedir.

Lenf Drenaj

Lenf Drenaj sistemi vücutta bağışıklık, savunma ve lenf sıvısının tamamının işlevlerini yerine getiren sistemdir.

Lenf Drenaj Uygulaması

Lenf, akkan olarak da bilinir, canlılarda dokularda yer alan vücudun sıvı dengesinin korunmasını sağlayan, bakteri ve yabancı hücreleri dokulardan uzaklaştıran, kanal ve kanalcıklar dan oluşan özel bir toplar damar dolam ağıyla kan damarlarına dökülen renksiz sıvı.

Lenf Drenaj damarlarındaki basınç kan damarlarındakinden daha düşüktür ve lenf sıvısı kandan daha yavaş akar. Lenf damarlarndaki hücre duvarlarının geçirgenliği kılcal damarların duvarlarından daha fazladır.

Lenf Drenaj damarlar tek yönlüdür sıvının kalbe ilerlemesi geri gelmemesi için kapakçıklar vardır. Lenf sıvı kalbe giden yol boyunca irili ufaklı 3mm. den 3cm.ye varan lenf bezlerinden geçer.

Lenf Drenaj bezleri süngersi yapıdadır ve içinden geçen sıvıyı süzmek gibi görevleri vardır. Lenf bezleri yuvarlak yada oval, fasulye biçimindedir. Bunlar genellikle belirli yerlerde gruplar halinde bulunur. Her merkeze vücudun belirli bir bölgesinin lenf sıvı akar.

Uygulanan sağlıklı diyetle yağ hücreleri boşaltılır. Boşaltılan bu yağ hücreleri pasif jimnastikle yapılan kas hareketleri ile sıkılaştırılır. Bu çalışmayla amaçlanan, enerji harcamak değil, kas gerginliğini arttırmaktır. Farklı kas grupları belli bir program doğrultusunda çalıştırılır.

Lenfatik drenaj masaj elle veya lenf drenaj makinası ile uygulanıyor.

SİZDEN GELENLER
Soru Sor
En az 70 karakter.
Lazer Epilasyon Fiyat Talebi
En az 70 karakter.

Estetik konuları ile ilgili Fiyat bilgisi almak için lütfen bizi arayınız.

VİDEOLAR
Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluLazer Estetik AnkaraMuhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31-8 Çukurambar Çankaya Ankara
0312 220 44260541 932 4689