Lazer Estetik Ankara

DOĞUM SONRASI ESTETİK

Doğum Sonrası Estetik

Doğum kadınların hayatında eşsiz ve mucizevi bir deneyim olmak ile birlikte, bebeğin dünyaya gelmesinden sonraki dönem anne için tam bir adaptasyon sürecidir.

Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu Çavuşoğlu: ‘Doğum sonrası verilen kilolara rağmen bölgesel yağlanmalar, lazer yardımlı liposuction ile ortadan kaldırılabiliyor’ ‘Göbeğin alt kısmında görülen sarkma, gevşeklik, çatlaklar ve karnın tümünde görülen şişlik, karın germe. Doğum sonrasında birçok kadında görülen göbek ve karında sarkma, deride çatlak, leke, bölgesel yağlanma, bacaklarda artan varis ve meme deformasyonu gibi sorunlar, çeşitli estetik uygulamalarla ortadan kaldırılabiliyor.

Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, anne adayının doğum sonrasında adaptasyon süreci geçirdiğini belirterek, annenin vücudunda oluşan değişikliklere de alışmaya çalıştığını ifade etti.Doğum sonrasında estetik problemlerle sık karşılaşıldığını aktaran Çavuşoğlu, şunları kaydetti: ‘Doğum öncesi memesi çok büyük olmayan kadınlarda küçülme, büyük olanlarda ise sarkma veya sönmüş balon görünümü ortaya çıkabilir. Bazı kadınlarda ise emzirme sürecinde büyüyen göğüsler sonrasında da büyük kalır. Küçük ve sarkma olmayanlarda uygun boyutta kullanılan meme protezi ile hem meme hacmi artırılır hem de sarkma etkileri giderilir.Sarkan memelerde ise meme dikleştirme ameliyatları tercih edilir. Meme dikleştirme ameliyatı ile aynı seansta meme protezleri de kullanılarak bir miktar büyütme de yapılabilir.’Çavuşoğlu, uygulama sonrasında annenin olası doğumların ardından da süt verme şansı bulunduğuna dikkati çekti. Annenin, operasyonun ardından yaklaşık on gün içerisinde günlük yaşamına dönebildiğini ifade eden Çavuşoğlu, ameliyatların doğumdan en az bir yıl sonra yapılmasının uygun olduğunu ve emzirme dönemi bitene kadar ameliyat yapılamayacağının altını çizdi.-Doğum sonrası pürüzsüz ve gergin karın mümkün Gebelik sonrasında özellikle göbeğin alt kısmında görülen sarkma, gevşeklik, çatlaklar ve karnın tümünde görülen şişliğin, en sok şikayet edilen sorunlar arasında yer aldığını belirten Çavuşoğlu, karın germe ameliyatı ile bu sorunun ortadan kalkabildiğini kaydetti.

Çavuşoğlu, açıklamasında şu bilgilere yer verdi: ‘Operasyon sırasında sarkan deri özellikle göbek altında yoğunlaşan çatlaklar ile birlikte çıkarılıp, orijinal göbek korunarak hastaya daha yeni bir göbek deliği oluşturulmaktadır. Karın germe işlemi sonrasında oluşan ameliyat izi bikini altında kalacak kadar aşağıda ve gizli planlanır.Aynı seansta yapılacak liposuction işlemi de bölgesel yağlanmalardan kurtulmayı sağlayacaktır. Karın germe işlemi sonrasında anneler 2-3 hafta içerisinde günlük yaşamlarına dönebilirler.’Çavuşoğlu, doğum sonrası verilen kilolara rağmen bölgesel yağlanmaların lazer yardımlı liposuction ile ortadan kaldırılabileceğini; derideki çatlakların fraksiyonel karbondiyoksit lazer ve besleyici losyon-kremlerin kombine kullanımı ile yok edilebildiğini belirtti.Çavuşoğlu, gebelik sonrasında yüzde görülen lekelerin de lazer uygulamaları ile çözümlenebildiğini ifade ederek, bu dönemde aran varislerin de lazer uygulamalarıyla yok edildiğini bildirdi.

Pürüzsüz ve Gergin Bir Karın İçin

Doğum, kadınların hayatında eşsiz ve mucizevi bir deneyim olmak ile birlikte, bebeğin dünyaya gelmesinden sonraki dönem anne için tam bir adaptasyon sürecidir. Anne, bebeği ile yeni hayatına alışmanın yanı sıra gebelik sürecinde vücudunda oluşan değişikliklere de alışmaya çalışmaktadır. Estetik kaygılara neden olan bu süreçte doğru yöntemlerle sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşmak mümkün olabilmektedir. Memorial Ankara Hastanesi Plastik ve Estetik Cerrahisi Bölümü´nden Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu, doğum sonrasında sık rastlanılan estetik problemler ve çözüm yolları ile ilgili bilgi verdi.Doğumdan bir yıl sonra meme estetiği olunabilir.

Doğum sonrası memedeki en büyük değişim hacim kaybıdır Doğum öncesi memesi çok büyük olmayan kadınlarda küçülme, büyük olanlarda ise sarkma veya sönmüş balon görünümü ortaya çıkabilir. Bazı kadınlarda ise emzirme sürecinde büyüyen göğüsler sonrasında da büyük kalır. Küçük ve sarkma olmayanlarda uygun boyutta kullanılan ‘meme protezi ‘ ile hem meme hacmi artırılır hem de sarkma etkileri giderilir. Sarkan memelerde ise ‘meme dikleştirme’ (mastopeksi) ameliyatları tercih edilir. Meme dikleştirme ameliyatı ile aynı seansta meme protezleri de kullanılarak bir miktar büyütme de yapılabilir.

Gebelik sonrası memelerde oluşan büyüme kalıcı ise ‘meme küçültme’ ameliyatları tercih edilir. Meme ameliyatları sonrasında uygun teknikler kullanıldığında annenin daha sonra doğum yaptığında da süt verme şansı vardır. Meme ameliyatlarını takiben anne ortalama 10 gün içerisinde günlük yaşamına dönebilir.Gebelik sonrası hormonal değişimler ve dolayısı ile memelerin son halini alması 1 yıl kadar sürdüğünden bu süre dolmadan ameliyat olmak uygun değildir. Yine emzirme dönemi bitene kadar meme ameliyatları uygun değildir.Pürüzsüz ve gergin bir karın için…Gebelik sonrasında özellikle göbeğin alt kısmında görülen sarkma, gevşeklik, çatlaklar ve karnın tümünde görülen şişlik anneleri rahatsız eden sorunların başında gelir. ‘Karın germe’ yani abdominoplasti işlemi sırasında sarkan deri özellikle göbek altında yoğunlaşan çatlaklar ile birlikte çıkarılıp, orijinal göbek korunarak hastaya daha yeni bir göbek deliği oluşturulmaktadır. Karın germe işlemi sonrasında oluşan ameliyat izi bikini altında kalacak kadar aşağıda ve gizli planlanır. Aynı seansta yapılacak ‘Liposuction’ işlemi de bölgesel yağlanmalardan kurtulmayı sağlayacaktır. Karın germe işlemi sonrasında anneler 2-3 hafta içerisinde günlük yaşamlarına dönebilirler. Doğum sırasında artan karın içi basınç ve hormonların etkisi ile karın kasları gevşer ve karın orta hattından parantez gibi ayrılır.

Bu durum da hastalarda karın içi organların dışa doğru bombeleşmesi ile sahte bir karın sarkıklığı gibi görünebilir. Karın germe operasyonu esnasında bu kaslar tekrar olmaları gereken anatomik pozisyona getirilir.Lazer liposuction ile incelirken sıkılaşınDoğum sonrası verilen kilolara rağmen bölgesel yağlanmaların (karın, basen, bel, sırt, diz içleri, bacak içi) tedavisinde liposuction özellikle ‘lazer yardımlı liposuction’ en başarılı tedavi yöntemidir. Özellikle yeni nesil lazerlerin ciltaltı dokudaki sıkılaştırıcı etkisi, sarkmaya müsait hamilelik sonrası dokularda geleneksel liposuction´a göre belirgin üstünlük gösterir.Gebelikte oluşan vajinal deformasyonlardan kısa sürede kurtulunHormonal ya da doğum operasyonu esnasındaki fiziksel travmaya bağlı gelişen, vajen ve vulva deformasyonlarının lazer yardımlı cerrahiler ile tedavisi mümkündür. Diğer bir sorun doğum sonrası vajinal gevşeme ve genişlemedir. Ciddi deformasyonlarda vajen daraltma operasyonları(vajinoplasti) uygulamaları yapılmaktadır.

Orta ve hafif derecede vajinal genişlemelerde fraksiyonel karbondiyoksit lazer ile ‘lazer ile vajinal daraltma’ (vajinal sıkılaştırma, yenileme, gençleştirme) uygulaması çok başarılı sonuçlar vermektedir. Yaklaşık 10 dakika süren uygulamada, 2-3 seansta istenilen sonuçlar elde edilebilmektedir. Aynı seansta vulvar bölgede renk açma, gençleştirme ve doğum izlerine müdahale etmek de mümkündür.Deri çatlakları kabusunuz olmasınDerideki çatlaklar aslında gerilmeye bağlı olarak cilt altı dokulardaki yırtıklardır. Fraksiyonel karbondioksit lazer ve besleyici losyon-kremlerin kombine kullanımı faydalı olmaktadır. Yine karında göbek altında kalan çatlaklar karın germe (abdominoplasti) operasyonu ile uzaklaştırılabilir.Yüzde oluşan lekelere etkin çözümKadınların çoğunda gebelik sonrasında yüzde lekeler(melazma, doğum maskesi) gebelikte artan hormonların etkisi ile melanotropin maddesini artması ile oluşurlar. Q switch Nd-Yag ve Fraksiyonel karbondiyoksit lazer uygulamaları ile bunlara müdahale etmek mümkündür.Gebelikte artan varisler lazer uygulamalarıyla yok ediliyorKadınlar kılcal damar varisleri konusunda erkeklere göre dezavantajlıdırlar. Kadınlık hormonları damar çeperlerinin gevşemesine ve elastikiyetlerini kaybetmelerine sebep olur. Doğum sonrası özellikle bacaklarda kılcal damar varisleri gelişimi veya mevcut olanlarda artış izlenebilir. Bu damarlar ağrısız ve kısa süre alan Nd-Yag Lazer uygulamaları ile yok edilebilmektedir.

Doğum Yapan Annelere Estetik Tüyoları

Doğum yapan annelere estetik tüyoları Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu, doğum sonrasında sık rastlanılan estetik problemler ve çözüm yolları ile ilgili annelere bilgiler verdi. Doğum, kadınların hayatında eşsiz ve mucizevi bir tecrübe olmak ile beraber, bebeğin dünyaya gelmesinden sonraki devre ana için tam bir adaptasyon sürecidir. Anne, bebeği ile yeni hayatına alışmanın yanı sıra gebelik sürecinde vücudunda oluşan değişikliklere de alışmaya çalışmaktadır. Estetik kaygılara ne sebepten olan bu süreçte doğru yöntemlerle sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşmak olası olabilmektedir. Memorial Başkent Ankara Hastanesi Plastik ve Estetik Cerrahisi Bölümü´nden Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu, doğum sonrasında sık rastlanılan estetik problemler ve çözüm yolları ile ilgili bilgi verdi.

Doğumdan bir sene sonra meme estetiği olunabilir Doğum sonrası memedeki en büyük değişim hacim kaybıdır Doğum öncesi memesi çok büyük olmayan kadınlarda küçülme, büyük olanlarda ise sarkma veya sönmüş balon görünümü ortaya çıkabilir. Bazı kadınlarda ise emzirme sürecinde büyüyen göğüsler sonrasında da büyük kalır. Küçük ve sarkma olmayanlarda müsait boyutta kullanılan ‘meme protezi ‘ ile hem meme hacmi artırılır hem de sarkma etkileri giderilir. Sarkan memelerde ise ‘meme dikleştirme’ (mastopeksi) ameliyatları tercih edilir. Meme dikleştirme ameliyatı ile aynı seansta meme protezleri de kullanılarak bir miktar büyütme de yapılabilir. Gebelik sonrası memelerde oluşan büyüme kalıcı ise ‘meme küçültme’ ameliyatları tercih edilir. Meme ameliyatları sonrasında müsait teknikler kullanıldığında annenin daha sonra doğum yaptığında da süt verme şansı vardır. Meme ameliyatlarını takiben ana vasat 10 gün içerisinde günlük yaşamına dönebilir.

Gebelik sonrası hormonal değişimler ve dolayısı ile memelerin nihai halini alması 1 sene kadar sürdüğünden bu süre dolmadan ameliyat olmak müsait değildir. Yine emzirme dönemi bitene kadar meme ameliyatları müsait değildir. Pürüzsüz ve gergin bir karın için… Gebelik sonrasında bilhassa göbeğin alt kısmında görülen sarkma, gevşeklik, çatlaklar ve karnın tümünde görülen şişlik anneleri rahatsız eden problemlerin başında gelir. ‘Karın germe’ yani abdominoplasti işlemi sırasında sarkan ten bilhassa göbek altında yoğunlaşan çatlaklar ile beraber çıkarılıp, özgün göbek korunarak hastaya daha yeni bir göbek deliği oluşturulmaktadır. Karın germe işlemi sonrasında oluşan ameliyat izi bikini altında kalacak kadar aşağıda ve saklı planlanır. Aynı seansta yapılacak ‘Liposuction’ işlemi de bölgesel yağlanmalardan kurtulmayı sağlayacaktır. Karın germe işlemi sonrasında anneler 2-3 hafta içerisinde günlük yaşamlarına dönebilirler. Doğum sırasında artan karın içi basınç ve hormonların etkisi ile karın kasları gevşer ve karın orta hattından ayraç gibi ayrılır. Bu vaziyet da hastalarda karın içi organların dışa doğru bombeleşmesi ile düzmece bir karın sarkıklığı gibi görünebilir.

Karın germe operasyonu esnasında bu kaslar yine olmaları gereken anatomik pozisyona getirilir. Lazer liposuction ile incelirken sıkılaşın Doğum sonrası verilen kilolara karşın bölgesel yağlanmaların (karın, basen, bel, sırt, diz içleri, bacak içi) tedavisinde liposuction bilhassa ‘lazer yardımlı liposuction’ en başarılı tedavi yöntemidir. Özellikle yeni kuşak lazerlerin ciltaltı dokudaki sıkılaştırıcı etkisi, sarkmaya uygun hamilelik sonrası dokularda geleneksel liposuction´a göre belirgin üstünlük gösterir. Deri çatlakları kabusunuz olmasın Derideki çatlaklar aslında gerilmeye bağlı olarak ten altı dokulardaki yırtıklardır. Fraksiyonel karbondioksit lazer ve besleyici losyon-kremlerin kombine kullanımı faydalı olmaktadır. Yine karında göbek altında kalan çatlaklar karın germe (abdominoplasti) operasyonu ile uzaklaştırılabilir. Yüzde oluşan lekelere etkin çözüm Kadınların çoğunda gebelik sonrasında yüzde lekeler(melazma, doğum maskesi) gebelikte artan hormonların etkisi ile melanotropin maddesini artması ile oluşurlar. Q switch Nd-Yag ve Fraksiyonel karbondiyoksit lazer uygulamaları ile bunlara müdahale etmek mümkündür. Gebelikte artan varisler lazer uygulamalarıyla yok ediliyor Kadınlar kılcal damar varisleri konusunda erkeklere göre dezavantajlıdırlar. Kadınlık hormonları damar çeperlerinin gevşemesine ve elastikiyetlerini kaybetmelerine neden olur.

Doğum sonrası bilhassa bacaklarda kılcal damar varisleri gelişimi veya var olanlarda artış izlenebilir. Bu damarlar ağrısız ve kısa süre alan Nd-Yag Lazer uygulamaları ile yok edilebilmektedir.

Soru Sor
En az 70 karakter.
Lazer Epilasyon Fiyat Talebi
En az 70 karakter.

Estetik konuları ile ilgili Fiyat bilgisi almak için lütfen bizi arayınız.

VİDEOLAR
Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluLazer Estetik AnkaraMuhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31-8 Çukurambar Çankaya Ankara
0312 220 44260541 932 4689