Lazer Estetik Ankara

ESTETİK

ESTETİK

Yıllar izlerini en çok ciltte bırakır. Yaşlanmanın etkisiyle birlikte ciltte meydana gelen çizgiler, kırışıklıklar, sarkma ve çökme gibi kusurları yaşın ilerlemesindendir.

Yıllar izlerini en çok ciltte bırakır. Yaşlanmanın etkisiyle birlikte ciltte meydana gelen çizgiler, kırışıklıklar, sarkma ve çökme gibi kusurları yaşın ilerlemesindendir. Yüzün yapısını gençleştirmek, bütün kırışıklıklardan kurtulmak, cilde hacim ve gençlik kazandıran tedaviler ile artık yıllara meydan okumak mümkün.

Özellikle doğallığı tercih eden, botoks, dolgu ve ameliyat yerine hiç anlaşılmayacak bir gençleştirme yöntemi isteyen kişiler için ideal bir seçenektir. Ameliyat olmadan gençleştirme yöntemlerine baktığımız zaman enerjiyle değişik dalga boyundaki lazerlerin uygulanmasıyla ve radyo frekansın uygulanmasıyla cilt altından cildin en üst tabakasına kadar olan tüm tabakalarda gençleşme, yenilenme, sıkılaşma meydana geliyor.

Botoks Uygulaması

Kırışıklıkları gizleyen, yenilerinin oluşumunu geciktiren, yorgun ifadelere canlılık kazandıran botoks kırışıklıklara neden olan kasları dondur, göz çevresi, ağız çevresi ve alındaki ince çizgilerin ortaya çıkmasını geciktirebilir.Tedaviden 10 gün sonra sonuçları görmeye başlıyor. Sonraki 4-6 ay boyunca yeni bir enjeksiyona ihtiyacı olmuyor, bu süre zarfında etkilenmiş olan yüz kasları yeniden hareket kabiliyeti kazanıyor.

Dolgu Uygulaması

Yüzde kırışıklık olan ya da hacim kaybı yaşanan alanların veya daha hacimli olması istenen bölgelerin doldurulması işlemidir. Kırışıklıklar düzeltilebilir, göz altı bölgedeki hacim kaybı giderilebilir, elmacık kemiği bölgesi daha diri yapılabilir, burun kenarı çizgi yok edilebilir, yapısal olarak küçük yapılı çeneler daha güçlü hale getirilebilir. Yüzün üst bölgelerinde yapılan dolgu işlemlerinin cildi yukarı toparlama gibi sonuçları da bulunmakta, özellikle kaş kaldırmada botoks ile ya da tek başına iyi sonuçlar sağlamaktadır. Dolgu amaçlı olarak, ortalama 6 aydan 2 yıla kadar süreyle etkisi devam eden doğal yapıdaki hyaluronik asit tercih edilmektedir. Hyaluronik asit deride bulunan bir maddedir ve yaşla birlikte miktarı azalmaktadır.

Yüz Mezoterapisi

Yüz, dekolte ve el bölgeleri derisinden istenen bölgelere mikro enjeksiyon tekniğidir. Hücre yenilenmesi ve elastikiyet sağlayan maddelerin üretimini destekleyici, kan dolaşımını düzenleyici, leke gibi durumlarda leke açıcı özellikteki ürünler uygulanır. Göz altı morlukları, cilt lekeleri, deriye ait yaşlanma ve cilt sarkmaları gibi durumlar sıkça kullanıldığı durumlardı

Thermage Uygulaması

Bu yöntem modern estetik cerrahide şu anda uygulanan yöntemler arasında tek cilt kesisi olmadan, cildi sıkılaştıran, yüz hatlarını yenileyen ve sağlıklı bir kolajen dokusu oluşturan uygulama ve sadece kozmetik tedavide uzmanlaşmış doktorlar tarafından uygulanabiliyor. Thermage uygulaması, patentli bir radyo dalgası cildi sıkılaştırıp yumuşak bir şekilde toparlıyor, yüz hatlarını yeniliyor cilt gençleşmesi sağlıyor. Thermage cihazı kırışıklık giderme, yüz germe uygulama sonrası hemen günlük yaşantınıza dönmeniz mümkün. Thermage seansının ardından, cildinizin daha gergin, yumuşak ve daha genç göründüğünü fark edebilirsiniz. Seanslar 1.5-2 saat sürüyor.

Ultherapy Yöntemi

Uygulama, cildin yüzeyini etkilemeden cildin astar tabakası dediğimiz taşıyıcı tabakasına kadar inebilen Ultrasound teknolojisi ile cildin derinliklerine akustik enerji gönderilerek, cilde herhangi bir hasar vermeden cilt altının ısıtılması sayesinde ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlayan, kolajen üretimini arttıran bir yöntem. Bu hasar, büzüşerek küçülmeye ve yenilenmeye sebep olarak sıkılaşma sağlıyor. Bu küçülme, sıkılaşmış yani gençleşmiş bir cilt dokusu olarak bariz şekilde görülebiliyor. Uygulama cildin gevşeme ve sarkmalarında, göz kapaklarındaki torbalanmalarda, düşük kaş yapısında, göz çevresi ve alın kırışıklıklarında, çene altı (gıdı) sarkmalarında, boyun kırışıklıklarında etkili bir yöntem. Bu tedavinin en büyük özelliği tek bir seansın yeterli olması ama eğer çok ileri yaş vakada kullanılmış ve yeterli bir düzeye gelinmemişse 6 ay veya 1 sene sonra tekrar edilmesi arzu edilen sonucu getirecektir.

Lazer Tedavisi

Lazer, yumuşak dokuyu sıkılaştırmak, cildi yenilemek, göz çevresi kırışıklıklarını düzeltmek, yaşlanmaya bağlı lekeleri, hamilelik lekelerini, güneş lekelerini, ciltteki renk değişikliklerini gidermek, boyun, dekolte, elleri yenileme ve gençleştirme için kullanılıyor. Bu uygulama, yaşlanmış ve tahrip olmuş ciltlerde dermişe uyarı yaparak, dermişin doğal olarak ürettiği kolajeni ve hücreleri tetikliyor. Cildimizde mikrotermal tedavi bölgeleri olarak bilinen, binlerce küçük ama derin tedavi kolonları üretiyor. Bu tedavi, eski epidermal pigment hücrelerini yok ediyor. Ayrıca dermişe derinlemesine nüfuz ediyor. Klinik incelemeler, etkili bir tedavi kürü için yaklaşık 1-2 haftalık aralıklarla, ortalama 3-5 seans öneriyor. Gözle görülür gelişmeler ise 1-2 ayda belirginleşiyor.

SİZDEN GELENLER
Soru Sor
En az 70 karakter.
Lazer Epilasyon Fiyat Talebi
En az 70 karakter.

Estetik konuları ile ilgili Fiyat bilgisi almak için lütfen bizi arayınız.

VİDEOLAR
Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluLazer Estetik AnkaraMuhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31-8 Çukurambar Çankaya Ankara
0541 932 4689