Lazer Estetik Ankara

LAZER EPİLASYON

LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyon, uzun yıllardır FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) ve CE sertifikalı yüksek teknoloji ürünü cihazlar ile lazer teknolojisi kullanılarak yapılan ve kalıcı epilasyon sağlayan yöntemdir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, uzun yıllardır FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) ve CE sertifikalı yüksek teknoloji ürünü cihazlar ile lazer teknolojisi kullanılarak yapılan ve kalıcı epilasyon sağlayan yöntemdir. Dünyada ve ülkemizde tüm kadınların başlıca sorunlarından biri olan tüylenme ilk insandan bu yana var olmuş ve insanlar türlü bitkilerle, yöntemlerle bu sorunun üstesinden gelmeye çalışmıştır. Osmanlı döneminde kadınlarımız hamam otu denilen kokusu…

Lazer epilasyon, uzun yıllardır FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) ve CE sertifikalı yüksek teknoloji ürünü cihazlar ile lazer teknolojisi kullanılarak yapılan ve kalıcı epilasyon sağlayan yöntemdir. Dünyada ve ülkemizde tüm kadınların başlıca sorunlarından biri olan tüylenme ilk insandan bu yana var olmuş ve insanlar türlü bitkilerle, yöntemlerle bu sorunun üstesinden gelmeye çalışmıştır. Osmanlı döneminde kadınlarımız hamam otu denilen kokusu oldukça kötü bitkilerle bu sorunu gidermeye çalışmış sonra hamam otlarının yerini küller almış ve zamanla jiletler, ağdalar ortaya çıkmış. Sürekli bu dertten kurtulmak için can acısı çekmiş, üzerine hoş olmayan batık izlerini eklemiştir. Sürekli tekrarlanan bu işlem tüylerin sürekli çıkmasına engel olamamıştır. Öyle ki günümüzde sadece kadınlar değil erkeklerinde kabusu olan tüylenme büyük bir sorunudur. Teknoloji ilerledikçe insanlar her sorunun bir çaresini bulmuş tüylenmeyi sorun olmaktan çıkartan eşsiz bir yöntem olan Lazer Epilasyonu bulmuştur.

Epilasyon ve Ağda, Lazer Epilasyon istenmeyen tüylerden sizi ömür boyu kurtaracak olan kalıcı epilasyon yöntemidir. Lazer epilasyon uygulamaları, 1970 yılından bu yana dünya gündeminde olan, tüm doktorların onayladığı kadınların ve erkeklerin sonuçlarından çok memnun olduğu bir işlemdir.

Lazer epilasyon güçlü ışınları sayesinde kıl köklerinin yok olmasını sağlar. Çevredeki organlara zarar vermeden sadece hedefi olan kıl köklerine yoğunlaşır. Zaman açısından da tasarrufludur bir lazer ışığı aynı anda birçok kıl kökünü hedef alır. Kişi epilasyon işlemine başladığı andan gözle görülecek memnun edici farklar hisseder. Kişinin açık tenli veya koyu tenli olması, kıllarının açık renkli ve koyu renkli olması işlemin verimliliğini ve kullanılacak olan cihazın tipinin belirlenmesinde çok önemlidir. Bayanlarda 4 – 8 seans, erkeklerde 8 – 12 seans arasında kalıcı olarak bütünüyle pürütsüz bir cilde sahip olmak mümkündür. Epilasyon işleminde vücudumuza temas eden ışınların hiçbir kanserojen etkisi yoktur. Epilasyon işlemini sonunda kendinizi oldukça rahat, özgür kuş kadar hafif hissedebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Yapılır?

Lazer Epilasyon vücudumuzun her bölgesine rahatlıkla uygulanabilen bir yöntemdir.

Kadınlar için lazer epilasyon;

 • Yüz bölgesi lazer epilasyon,
 • Boyun bölgesi lazer epilasyon,
 • Göğüs bölgesi lazer epilasyon,
 • Sırt bölgesi lazer epilasyon,
 • Kol bölgesi lazer epilasyon,
 • Koltuk altı lazer epilasyon,
 • Bacak bölgesi lazer epilasyon,
 • Genital bölgesi lazer epilasyon,
 • Popo bölgesi lazer epilasyon.

Erkekler için lazer epilasyon;

 • Yüz bölgesi lazer epilasyon,
 • Boyun bölgesi lazer epilasyon,
 • Göğüs bölgesi lazer epilasyon,
 • Sırt bölgesi lazer epilasyon,
 • Kol bölgesi lazer epilasyon,
 • Koltuk altı lazer epilasyon.

Lazer Epilasyona Başlamadan Önce Nasıl Hazırlanmalıdır?

Lazer epilasyona başlamadan önce kişi 15 gün kesinlikle ağda, tüy dökücü ve cımbız gibi tüyleri kökünden çıkaracak girişimde bulunmamalıdır. Lazerle epilasyondan 2-3 gün evvel kişi jiletle lazer epilasyon uygulanacak bölgeyi temizlerse uygulama daha konforlu olur. Bir diğer önemli husus ise cilde parfüm ve kozmetik sürülmemeli, makyaj ise yapılmamalıdır.Yüz bölgesinde yada vücuda çeşitli krem ve ilaçlar sürülmemelidir.

Lazer Epilasyon Seans Aralıkları Ne Kadardır?

Lazer epilasyon seans aralığı vücut bölgelerinde kişinin ten rengi ve kıl yoğunluğuna göre alınaraktan maksimum 6 ve 8 hafta arasında değişim göstermektedir. Yüz bölgelerinde ise 4 veya 6 hafta arasındadır. Her seanstan sonra 12 – 15. günde kontrol seansınız çalışılır ve çalışmanın mükemmel olması sağlanır.

Lazer Epilasyon Sırasında Acı Duyulur Mu?

Lazer epilasyon acı hissi kişinin acıya dayanıklılığına bağlıdır. Lazer atışları sırasında duyulan acı saniyeliktir. Sinek ısırığı ya da cımbızın vermiş olduğu bir his şeklinde açıklanabilir. Ağdaya göre çok çok daha az bir acı hissi vardır. Yeni çıkan lazer sistemlerindeki soğutucular deriyi soğutarak acının hissedilmesini engeller. Bu sayede kişiler artık bu acıdan da kurtuldular.

Lazer Işığı Güvenli Midir? Cildimde Herhangi Bir Zarar Verir Mi?

Lazer epilasyon öncesinde kişilerin en çok sorduğu sorulardan biri olan güvenlik ve zarar konusunun oldukça ferahlatıcı cevabı vardır. Lazer ışığının kesinlikle hiçbir zararı yoktur. Lazer ışıkları cilde hiçbir zarar vermeden sadece kıl köküne etki edecek dalga boyuna sahiptir. Hassas ciltlerde nadiren de olsa kızarıklık ve/veya sivilce oluşumu gözlemlenmekte fakat kısa sürede ortadan kalkmaktadır. Kızarıklık durumlarında, özel olarak üretilmiş lazer sonrası dermal krem takviyeleriyle sorun ortadan daha da çabuk sürede kaldırılır. Lazer Epilasyon sırasında sadece gözlerinizi korumanız yeterli olacaktır. Bunun için de, uygulama boyunca lazer epilasyon uygulanan kişiden lazer ışınını filtre eden gözlüklerden kullanması istenir.

Lazer Epilasyonun Faydaları Nelerdir?

Ağrılı, acılı, sürekli bitmek bilmeyen tüylerden kurtulmak için kesin ve tek çözüm yolu lazer epilasyondur. Lazer epilasyon en uygun ve en konforlu yöntemdir. Kıllarda büyüme olsa bile tek tük ve ince tüy biçimindedir bu yüzden rahatsız edici değildir. Zamandan ve maddiyattan tasarruftur. Bir kere vereceğiniz para ömür boyu rahatlığın anahtarı olacaktır. Sınır olmaksızın tüm vücuda uygulanan lazerli epilasyon kavuşulacak rahatlığı vaad eder ve uygular. Ömür boyu pamuk gibi bir vücuda kavuşmak her insanın hayalidir. Hastalıkta, sağlıkta ve yaşlılıkta epilasyonun faydası çok büyük avantaj taşır.

Soru Sor
En az 70 karakter.
Lazer Epilasyon Fiyat Talebi
En az 70 karakter.

Estetik konuları ile ilgili Fiyat bilgisi almak için lütfen bizi arayınız.

VİDEOLAR
Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluLazer Estetik AnkaraMuhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31-8 Çukurambar Çankaya Ankara
0541 932 4689