Lazer Estetik Ankara

PRP

PRP

PRP; cilt kırışıklıklarının önlenmesinde, esneklik ve parlaklığın bu sayede yeniden mevcut konuma getirilmesinde, yara ve sivilce izlerinin ortadan kaybolmasında kullanılan bir tedavi yöntemidir.

PRP; cilt kırışıklıklarının önlenmesinde, esneklik ve parlaklığın bu sayede yeniden mevcut konuma getirilmesinde, yara ve sivilce izlerinin ortadan kaybolmasında kullanılan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemi ile karşı karşıya kalınan tüm sağlık sorunlarının ortadan kaybolması amaçlanır.

Ayrıca bu tedavi yöntemi, saç dökülmelerinde de kullanılan ve sonucunda başarıya ulaşılan bir yöntemdir. Farklı durumları içeren sorunlar, bu yöntemle yeniden eski durumuna getirilebilmektedir.

PRP Nedir?

PRP, ‘’platelet rich plazma’’ ‘nın başharflerinden oluşan yani ‘’plateletten zengin plazma uygulamasının’’ kısaltılmış halidir.

Plateletler Kanımızda Ne İşe Yarar?

Plateletler, kanımızda normalde var olan hücrelerdir. Bu kan hücreleri, yara yerlerinin temizlenmesi ve onarımında görev yaparlar. İçlerinde bu yenilenme görevlerinden sorumlu olan birçok büyüme faktörü bulunmaktadır. Normalde kanımızda bulunan platelet sayısı bir mikrolitre kanda 150,000 ile 450,000 arasında değişir.

PRP Uygulamasının Amacı Nedir?

Prp uygulamasında amaç uygulama yapılan bölgelere yoğunlaştırılmış bir şekilde bu özel hücrelerin zerkini sağlamaktır. Özel kitlerle elde edilen plazmada platelet yoğunluğu kanımızdan 3-4 kat daha fazladır. Böylece etkinlik daha fazla, daha güçlü ve daha çabuk oluşmaktadır.

PRP Hangi Amaçlarla Uygulanır?

Kozmetik dermatoloji, ortopedi,göz hastalıkları, diş tedavisi gibi tıpta birçok kullanım alanı mevcuttur. Her geçen günde plateletlerin işlevleri anlaşıldıkça kullanım alanları artmaktadır.

PRP uygulaması ile deri gençleşmesi arasındaki ilişki nasıldır?

Derimiz yaşlanırken birçok biyolojik fonksiyonunu kaybeder. Çoğu yaşlanma karşıtı uygulamalarda amacımız yara iyleştirme mekanizmasını devreye sokmak böylece sıkınıtılı bölgelere bu özel hücrelerin göçünü sağlayıp, büyüme faktörlerinin etkisiyle iyleştirme sürecini başlatmaktır. Kan yoluyla yoğunlaştırılmış bir şekilde elde ettiğimiz bu hücreler uygulalanan bölgelerde güçlü ve çabuk etki göstermektedir.

Derideki bir hasarı en etkili, en hızlı ve en doğal biçimde onarabilecek olan yapı, yine derinin ait olduğu bütünün bir parçasıdır, bu nedenle plazma uygulaması damarlarımızda dolaşan bu sihirli gücü harekete geçiren bir yöntem olarak gelişmiştir.

Kozmetik dermatolojide kullanım alanları nelerdir?

Cilt gençleştirme; ciltte yaşlanma ile azalan kolajenin yeniden yapılanmasını sağlar. Böylece ince kırışıklıkların azalması, cilt tonusunun artması ve daha genç daha parlak bir cilde kavuşmanızı hızlandırır.

Saç dökülmesi; genetik ve genetik olmayan saç dökülmelerinde tek başına kullanılabileceği gibi diğer tedavilerle birleştirilerek kullanılabilir. Özellikle saç ekimi öncesinde ve sonrasında saçlı deriyi ekime hazırlamak ve ekilen saçların güçlenmesini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

Sivilce ve yara izlerinin tedavisindetek başına veya lazerle birlikte kullanılabilir.

Bu tedavi nasıl uygulanır?

Uygulamanın yapılacağı kişiden yaklaşık 10cc kan alınır. Özel kitlere konulan kan santrifüj cihazında plateletlerine ayrıştırılır. Böylece plateletler kitteki tüpün içersinde yoğunlaşıp birikir ve PRP denilen bir kan ürünü ortaya çıkar. Bu ürün dolgu veya mezoterapi gibi yollarla deri altına uygulanır ve deriyi gençleştirici özelliği uygulamanın hemen sonrasında parlak ve canlı bir görünümle belirgin hale gelir.

PRP uygulamasında mutlaka kit kullanılmalı mı?

PRP uygulamasında kit kullanmamızın amacı kanımızda bulunan plateletleri yoğunlaştırabilmek; kanın tek kullanımlık enjektörler ve tüplerle hazırlanmasını sağlayıp enfeksiyon riskini ortadan kaldırmaktır. Elde ettiğimiz plazmada platelet yoğunluğu en az 1,2 milyon olmalıdır. Aksi halde PRP tedavisiyle amaçladığımız iyilik halini elde edemeyiz.

PRP işlemi ağrılımıdır?

İşlemden 30 dakika önce uygulama bölgesine sürülen anestezik krem sayesinde uygulama konforu arttırılarak işlem kısa sürede tamamlanır.

PRP hangi tekniklerle uygulanır?

İyilik hali elde etmek istediğimiz bölgelere göre değişiklik göstermekle birlikte mezoterapi tekniği (küçük iğnelerle deri altına enjeksiyon),dolgu tekniği yada maskeyle uygulama gibi birçok teknik kullanılabilir.

İşlem sonrası nelere dikkat etmeliyiz?

Uygulama sonrası günlük yaşantınıza hemen geri dönebilirsiniz. Uygulama iğnelerle yapıldığı zaman uygulama bölgesinde küçük iğne izleri görülebilir. Uygulama sonrası 24 saat uygulama bölgesine su temasından kaçınılmalıdır.

Soru Sor
En az 70 karakter.
Lazer Epilasyon Fiyat Talebi
En az 70 karakter.

Estetik konuları ile ilgili Fiyat bilgisi almak için lütfen bizi arayınız.

VİDEOLAR
Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluLazer Estetik AnkaraMuhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31-8 Çukurambar Çankaya Ankara
0312 220 44260541 932 4689